Кичевец фатен со хероин, кај верски објект најдени садници марихуана и куп шетачи во полициски час

ОВР Кичево, вчера во 21.40 часот, при преглед во патнички автомобил „опел астра“, извршен на улицата „Братство Единство“ во Кичево, пронајде и одзеде најлонско ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Двајца браќа во алкохолизирана состојба нападнале полицајци кои интервенирале во нивниот дом во Кучевиште, по поплака за гласна музика, соопшти МВР.Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

На 24.05.2020 год во 21.45 часот женско лице пријавило дека на ул ,,Христо Татарчев,, 17 во Скопје имало нарушување на Јавниот ред и мир со тепачка помеѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 925 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 280 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 169 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена

Две текстилни работнички од иста конфекција во Штип се позитивни на корона вирусот. Конфекцијата има 100-ина вработени. Епидемиолозите од вчера го утврдуваат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кичевец фатен со хероин, кај верски објект најдени садници марихуана и куп шетачи во полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: