General Motors ветува батерија за 1,6 милиони километри

Европската унија во 2019 година обезбеди инвестиции во износ од 60 милијарди евра во производство на електрични возила и батерии, што е за 19 пати повеќе ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон претстави историски план за помош од осум милијарди евра за произведувачите на автомобили, загрозени од последиците на ...
| | веќе видена | слични

„Државата ќе инвестира нешто повеќе од 8 милијарди евра како помош за автомобилскиот сектор“, рече Емануел Макрон за време на посетата на фабриката за опрема ...
| | веќе видена | слични

Европската унија, планира многу посериозни инвестиции во електрични автомобили отколку порано. Се подготвув нова стратегија, во која се споменува инвестирање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 802 | | | веќе видена

Тормозењето на граѓаните не значи дека СДСМ има стратегија и мерки против епидемијата. Македонија е црна дамка на ковид мапата на Европа.Заев и Филипче преку ...
сите 1006 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најава на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 345 | | | веќе видена

За граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, Петровец и Студеничани, во Куманово, Липково, Штип, ...
сите 251 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 69 | | | веќе видена

Синот на убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд вчера одржа говор на местото на смртта во Минеаполис и побара правда. Квинси Мејсон Флојд, син на убиениот Џорџ ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

General Motors ветува батерија за 1,6 милиони километри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: