Тренерот на Партизан: Исплашен сум од однесувањето на Србите, како да нема пандемија


Тренерот на кошаркарскиот тим на Партизан, Италијанецот Андреа Тринкиери признава дека е исплашен од однесувањето на луѓето во Србија за време на пандемијата ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со коронавирусот ја промени и динамиката на роденденски прослави, па една таква, далеку поскоромна од претходните, имаше и пејачката Александра ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот ракометар Тимур Дибиров уште една година ќе игра во Вардар. Во време кога од клубот си заминаа повеќето ракометари, а Сергеј Самсоненко се откажа од ...
| | веќе видена | слични

После долго време, Мохамед Салах доби можност да го испости месецот Рамазан без да игра натпревари, но тој мораше да тренира индивидуално за да остане во ...
| | веќе видена | слични

Да беше се како треба пејачот Благојче Стојановски, попознат како Туше од Ресен веќе ќе беше на пат за Австралија. Но, поради пандемијата неговата турнеја е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренерот на Партизан: Исплашен сум од однесувањето на Србите, како да нема пандемија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: