МФ: Имаме најголема реализација на препораките за економски реформи од ЕУ од земјите во регионот

Република Северна Македонија годинава е најдобра во регионот во однос на препораките на Европска комисија од Програмата за економски реформи, за периодот од ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје во соработка со Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и Европската Унија (ЕУ-ИПА Фондови) нуди линија за унапредување на ...
| | веќе видена | слични

Иако легендарниот кошаркар на ЛА Лејкерс, Ирвин Меџик Џонсон повеќе не игра во НБА, тој сепак прави вредни асистенции. Џонсон објави дека компанијата EquiTrust ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мисијата на ОБСЕ во Скопје денеска објави вонреден повик за предлог проекти на граѓански организации, асоцијации и фондации. Целта на овој повик е да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три акционерски друштва кои котираат на Македонска берза се избрани да учествуваат во проектот на ЕБОР што има за цел да ја зголеми јавната достапност на ...
| | веќе видена | слични

Советот на Европската унија (ЕУ) донесе одлука за макрофинансиска помош во висина од 3 милијарди евра, за земјите од регионот на Западен Балкан и другите земји ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стапката на глобалниот човеков развој – која може да се измери како комбинација од стандардите на образование, здравство и живеење низ светот – годинава може ...
| | веќе видена | слични

Македонија треба да добие 160 милиони евра помош, во рамките на финансискиот пакет што денеска го одобри Советот на ЕУ. Како што јави дописничката на МИА од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 783 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МФ: Имаме најголема реализација на препораките за економски реформи од ЕУ од земјите во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: