Тројца вооружени со автоматски пушки украле торба со пари од 27-годишник во Сарај

Пред банка во скопското село Сарај, во текот на вчерашниот ден (18 мај), три лица со закана со автоматски пушки извршиле разбојништво над 27-годишник од селото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прилепчанец пријавил во полиција дека сопругата го нападнала и повредила со остар предмет, а сопругата пак еден час подоцна, во истата станица пријавила дека ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На регионалниот пат Чашка-Велес во месноста Долги Рид претпладнево околу 11:30 часот во движење се запали автомобил марка „фолсваген поло“. Возачот веднаш ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во Велес, Кавадарци и Неготино сите граѓани го почитувале полицискиот час, во претходното деноноќие три лица го прекршиле (едно во Велес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одделението за внатрешни работи од Дебар до надлежното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против В.К.(20) од Дебар осомничен за сторено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 659 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 215 | | | веќе видена

Верниците треба да бидат внимателни, бидејќи ова е тешка и сериозна болест и со своето однесување да придонесат во грижата за здравјето и заштита од болеста, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца вооружени со автоматски пушки украле торба со пари од 27-годишник во Сарај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: