ЕМ: Со владиниот Протокол за гласање ќе можат да гласаат околу 400 илјади бирачи, гласањето да трае 3 дена


Министерот за здравство денеска го промовираше Протоколот за спроведување на изборите. Но, доколку доследно се спроведат предвидените мерки за гласање, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот покосува низ Македонија. Драстично расте бројот на заразени лица, а секој ден има и жртви. Во текот на вчерашниот ден беше објавено дека има 19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мнозинството од народот е против идејата на Зоран Заев за брзи избори. Додека екс-премиерот размислува само како да се дограби до фотелја, граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Очигледно е дека Зоран Заев е решен да тргне спротивно од волјата на народот. Не беше доволно тоа што лидерите на партиите му порачаа дека сега не е време за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека епидемиолошката крива не мрднува на подобро, на власта единствено важни и се – брзи предвремени избори. Денешната корона статистика воопшто не го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните не сакаат брзи избори под маски бидејќи се очекува ширење на корона заразата. Ова е главниот заклучок од анкетата на Институтот "Habeas Corpus". ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И денеска бројот на новозаразени со корона вирусот надминува 100. Изворите на Фактор велат дека дури 89 проценти се од албанската етничка заедница. Можно е ...
сите 729 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 451 | | | веќе видена

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од срцев удар, заклучи патологот на округот Хенепин, по завршената аутопсија спроведена врз Афроамериканецот кој беше ...
сите 480 | | | веќе видена

Тринаесет населени места кои се во склоп на општина Сопиште не се дел од градот Скопје и за нив нема да важи целосниот полициски час. Сопиште е оддалечено само ...
сите 136 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 237 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 199 | | | веќе видена

Одлуката за воведување целосен полициски час во кризните жаришта зафатени со коронавирусот за продолжениот викенд наиде на реакции кај граѓаните на Охрид на ...
сите 127 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕМ: Со владиниот Протокол за гласање ќе можат да гласаат околу 400 илјади бирачи, гласањето да трае 3 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: