Најава од Развојната банка: Од среда „ковид 2“ бескаматна кредитна линија за компаниите


Вториот пакет бескаматни кредити преку Развојната банка наречен „ковид 2“ веќе од среда ќе им биде достапен на микро, малите и средни компании погодени од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Стопанската комора на Македонија ги оцени како добри измените на економските мерки, но смета дека остануваат отворени важни прашања за идниот период по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според комората, најновите измени носат можности за приватниот сектор да може полесно да се справи со последиците од економската криза, добро е тоа што се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставниците на туристичко угостителскиот сектор, кои се дел од координативното тело за превенција од можни штети од корона вирусот одржаа средба со ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 631 бескаматни кредити се одобрени од Ковид 1 линијата од Развојната банка, во износ од 4,7 милиони евра, информираше министерката за финансии, Нина ...
| | веќе видена | слични

Од денеска почнува аплицирањето за вториот пакет бескаматни кредити преку Развојната банка во висина од осум милиони евра. Повикот е наменет за микро, малите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на Македонија во мај ќе организира вебинар на тема: „Влијанието на Ковид-19 врз осигурителната индустрија, тековни трендови и изгледи за ...
| | веќе видена | слични

Се очекува учество на претставници од осигурителните компании од земјава, брокерските друштва, банките, Агенцијата за супервизија на осигирувањето, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека останува на ставот оти ќе ги чека информациите од истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово, па потоа ќе ...
сите 473 | | | веќе видена

Шест пратенички од Авганистан, заедно со членовите на нивните семејства, денеска преку Тбилис пристигнаа во Атина, а не седум како што првично беше соопштено ...
сите 80 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ДИСЦИПЛИНАТА Е ПОГОЛЕМА Д-р Ирина Бухова, директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат, утринава гостуваше во ...
сите 273 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО – БНД и поранешен бугарски министер за одбрана, Красимир Каракачанов, во интервју за „Епицентар“ , вели дека н овата власт ќе потклекне ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најава од Развојната банка: Од среда „ковид 2“ бескаматна кредитна линија за компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: