Коронавирус: Сосотојба – свет, Европа, Балкан


4 копии

Во Русија уште 5.966 лица биле заразени со коронавирус во изминатите 24 часа, со што вкупниот број достигна 74.588, соопшти оперативниот штаб за борба против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Според последните инфомации, до синоќа на полноќ во светот со Ковид-19 се заразени околу 2.825.000 луѓе, излечени се 770.000, а бројот на починатите е околу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 2.796.143 лица. Од нив починати се 194.547, а оздравеле 773.408 луѓе. – Во Црна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Италија од коронавирусот денеска починале 420 лица, што е најмал број на жртви во еден ден од 19 март, но бројот на новозаразени од вчера се зголеми за ...
| | веќе видена | слични

Италија ги објави последните податоци што се однесува на состојбата со коронавирусот. Што се однесува на жртвите тој денеска беше најнизок од 17 март до сега, ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Шпанија починале 367 луѓе од коронавирусот, што е најмалку за еден месец, а вкупниот број на жртви од пандемијата во земјата изнесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 5 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 298 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 82 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 438 | | | веќе видена

Пишува : Фејзи Хајдари, аналитичар и сопственик на „Лајм“ „На запад ништо ново“ е наслов на познатата книга. И во Мала Речица, изгледа нема ништо ново. Се ...
сите 107 | | | веќе видена

Проектот „Обнова“ не е обичен проект. Од него буквално зависат стотици илјади животи на нашите сограѓани. Вие сте луѓе со интегритет, знаење и силна волја да ...
сите 331 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 68 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирус: Сосотојба – свет, Европа, Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: