Димковски: Преземаме мерки со коишто ќе ги ублажиме последиците од пандемијата врз земјоделството и руралниот развој


Денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски одржа прес-конференција на којашто соопшти дека Владата на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Производството на храна во една национална економија е стратешко прашање, а пак во вакви времиња на глобална криза нејзиното производство е многу повеќе од тоа ...
| | веќе видена | слични

Но, и покрај тоа што земјоделството има клучно значење и истото е со огромен потенцијал за развитокот на државата, земјоделците не само што се заборавени од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Во пресрет на велигденските и првомајските празници, Националната федерација на фармери (НФФ) започна афирмативна кампања „Купувајте домашни производи". Целта ...
| | веќе видена | слични

Целта на кампањата е зголемена потрошувачка на домашните земјоделски производи на домашниот пазар. „Здравствената и економска криза предизвикана од Корона ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДРАГИ РАШКОВСКИ ДОБИ КУЌЕН ПРИТВОР Обвинителството ќе се жали на одлуката на судот да му биде одреден куќен, наместо ефективен притвор на eкс генералниот ...
сите 332 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 127 | | | веќе видена

И последното што сакам да го искоментирам е состојбата со криминалот во градот. Јавна тајна во градот и не само во Прилеп туку и во секој урбан центар во ...
сите 226 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 272 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 229 | | | веќе видена

38-годишен измамник од тетовското село Желино успеал да одземе автомобил за кој требало да изврши градежни работи, без да ги изврши работите. Вработена во ...
сите 433 | | | веќе видена

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: Преземаме мерки со коишто ќе ги ублажиме последиците од пандемијата врз земјоделството и руралниот развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: