Димковски: За три и пол месеци се продолжува рокот за плаќање на закупнина за државно земјоделско земјиште за 2019


Владата донесе уредба за продолжување на рокот за плаѓање за државна закупнина за државно земјоделско земјиште за 2019 до 12 ноември 2020 година, односно рокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Во текот на денешниот ден тутунопроизводителите чии презимиња почнуваат на буквите А, Б, В, Г и Д на шалтерите на банките ќе можат да ги подигнат парите за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Тутунопроизводителите денеска ќе можат да ги подигнат парите за субвенциите во експозитурите и филијалите на банките во коишто се нивните сметки, во општините ...
| | веќе видена | слични

Од денес тутунарите ќе можат по режим на азбучен ред да ги подигаат исплатените субвенции во експозитурите од банките каде што им се исплатени истите. ...
| | веќе видена | слични

„Исплатата на субвенциите – пари кои што државата им ги должи на земјоделците, не е милостиња на Љупчо или Заев како што тоа сакаат да го прикажат, туку нивна ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанств информираат дека денека парите ќе може да си ги земат тутунарите со преизмиња кои започнуваат на ...
| | веќе видена | слични

Шпаркасе Банка Македонија ги информира своите клиенти дека од денес, 20 април (понеделник), сите тутунари ќе можат да ги подигнат субвенциите за тутун. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: За три и пол месеци се продолжува рокот за плаќање на закупнина за државно земјоделско земјиште за 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: