Двајца битолчани ги злоупотребиле работните дозволи за да шетаат за викенд

Битолското основно јавно обвинителство поднесе предлози за казни за двајца битолчани кои ги злоупотребиле своите дозволи за движење за време на полициски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за определување казнени налози против осум лица, кои ја прекршиле Одлуката за забрана и посебен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Струшката полиција поднесе кривична пријава против 25-годишник од кумановското село Матејче кој бил сместен во државен карантин во хотел во Струга.Како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Момче вратено од странство и сместено возадолжителен државен карантин во хотелот „Дрим“ во Струга нападнал полицајци, информираше СВР Охрид. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлози за издавање казнени налози против две лица за кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите не го почитувале полицискиот час, односно донесените одлуки на Владата на Република Северна Македонија за спречување на ширењето на заразната болест ...
| | веќе видена | слични

Штипското обвинителство поведе постапка за 16 лица кои не гo почитувале полицискиот час, пеш или со возила се движеле низ градот во временски период кога во ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлози за издавање казнени налози против две лица кои во одделни кривично правни настани го сториле кривичното ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството во Ресен поднесе Предлог за издавање казнен налог против три лица од Ресен за сторено кривично дело – Непостапување според здравствени прописи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германските медиуми пишуваат за наглиот скок на бројот на заразени од коронавирусот на Балканот. Германски „Шпигел“ се занимавал со порастот на заразени од ...
сите 168 | | | веќе видена

Сето она што во текот на овие 12 дена кампања го слушнавме низ Македонија се повторува и овде во Прилеп и тоа е доказ дека нема исклучоци, дека буквално оваа ...
сите 367 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца битолчани ги злоупотребиле работните дозволи за да шетаат за викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: