Онлајн судење за разбојништво во судот во Кавадарци

Во Основниот суд Кавадарци денеска се одржа главна расправа, а се донесе и пресуда за сторено кривично дело – разбојништво. Судењето беше реализирано целосно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Основниот суд во Штип утре ќе започне судскиот процес против двајцата млади штипјани кои се товарат за кривичното дело насилство, поврзано со претепувањето ...
| | веќе видена | слични

Во Основен суд Кавадарци се одржа онлајн судење по кривично дело, за кое од судот велат дека е прво во земјава но и во регионот. Се судеше за кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 473 | | | веќе видена

Охрид, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Министерот за здравство во Владата на Република Македонија, д-р Венко Филипче, денеска ја посети Специјалната болница за ...
сите 230 | | | веќе видена

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во општина Лозово каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага преку своите советници да бара ...
сите 353 | | | веќе видена

Гордана Силјановска-Давкова, носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 1 на вчерашната дебата на ТВ 24 со Никола Димитров, носител на листата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 205 | | | веќе видена

ДУИ и нејзиниот лидер, Али Ахмети немаат намера да се повлечат од барањето за прв премиер Албанец. И покрај негувањата и цврстите ставови од двајцата ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Онлајн судење за разбојништво во судот во Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: