СВР Скопје поднесе 36 кривични пријави


Струмичкото јавно обвинителство Струмица до Основниот суд во Струмица поднесе предлози за издавање казнени налози за 24 лица поради стореното кривично дело ...
| | веќе видена | слични

За непочитување на полицискиот час и отворени локали во гостиварскиот регион, полицијата до Основното Јавно обвинителство поднела седумдесет кривични пријави. ...
| | веќе видена | слични

Четири лица во Битола во одделни кривично правни настани за време додека забраната за движење на населението на целата територија на државата била во сила, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Прилеп до Основниот суд Прилеп предложи казни од по 2.000 евра за пет лица од Прилеп и четворица од Крушево за непочитување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 295 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска во 06.18 часот било пријавено дека во нас.Дрма, скопско, во домот, В.Т.(61) со секира ја нападнал ...
сите 328 | | | веќе видена

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 527 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 162 | | | веќе видена

Разочараноста е огромна, тенденцијата е да има промени, да дојдат политичари кои нудат надеж, политичари кои што знаат како да се справат со предизвиците, јас ...
сите 334 | | | веќе видена

Струга, 9. јули 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири физички и четири правни лица кои го сториле кривичното дело ...
сите 202 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 222 | | | веќе видена

И покрај тоа што расте трендот на се поголем број излекувани пациенти, денеска во најголемиот ковид-центар во Македонија, ГОБ „8 Септември“ се примени 16 ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СВР Скопје поднесе 36 кривични пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: