Останавте без работа, која мерка на владата може да ја користите?


2 копии

„Владата на Република Северна Македонија предводена од СДСМ со пакетот економски мерки директно им помага на работниците, занаетчиите, на малите и средните ...
| | веќе видена | слични

Имаме јасна цел во оваа глобална криза, а тоа е спас на секое работно место и на секоја компанија.   На последната седница Владата, преку Развојната банка на ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Јован Митрески, пратеник од СДСМ Почитувани граѓани, Владата на Република Северна Македонија предводена од СДСМ со пакетот економски мерки ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со цел полесно и ефикасно пребродување на економските последици кои ги донесе коронавирусот, Владата на Северна Македонија предводена од СДСМ постави ...
| | веќе видена | слични

Во насока на полесно надминување на последиците од кризата, донесена е и Уредба со законска сила со која се предвидува ослободување од плаќање на износот на ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Битиќи, претседател на Комисијата за финансии на СДСМ денеска на прес-конференција говореше за економските мерки што ги воведе Владата, а со цел да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата донесе одлука за отворање на нова кредитна линија преку Развојната банка, која е дел од вториот пакет економски мерки. Министерката за финансии, Нина ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 451 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 128 | | | веќе видена

Идејата за размена на пратеници меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски е ризична, смета лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој ова го кажа во вчерашното интервју на ТВ ...
сите 283 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Останавте без работа, која мерка на владата може да ја користите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: