Нина Ангеловска: Започна донирањето во солидарниот Фонд на Владата, може да има имиња и презимиња


Нина Ангеловска, министерката за финансии, рече дека е активирана донаторската сметка на Владата за солидарен Фонд во борбата против Ковид-19, покрај оној кој ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на туристичко угостителскиот сектор како што беше предвидено за оваа недела, ги доставија сите нивни предлози за начинот на поддршка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На дигитална конференција се одржа шестиот по ред состанок на координативното тело формирано за превенција од последиците на Ковид -19 вирусот.Учесниците во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Убеден сум дека не само што ќе се врати истиот, туку дека ќе дојде и поубав живот после кризата. Извлековме многу поуки како луѓе пред се. Научивме да го ...
| | веќе видена | слични

Убеден сум дека не само што ќе се врати истиот, туку дека ќе дојде и поубав живот после кризата. Верувам дека овие научени лекции уште долго ќе останат во ...
| | веќе видена | слични

Угостителскиот објект „Рустикана“ на сите свои стари и нови муштерии им предлага сега да си купат ваучери, кои ќе можат да се користат со 20% попуст на менито ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Групацијата на трговци ја поздрави одлуката на Владата да се отстрани условот со кој беше предвидено основачи и управители вработени да не можат да ги користат ...
| | веќе видена | слични

Владата ги расчисти дилемите со угостителите околу користењето на мерките за ублажување на ударот од кризата за микро и малите претпријатија , ова се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 785 | | | веќе видена

Добра вест за беровчани и пехчевци. Два од трите позитивни случаи на вирусот Ковид-19, денес се регистрирани како оздравени пациенти, со што на крајниот Исток ...
сите 549 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 217 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нина Ангеловска: Започна донирањето во солидарниот Фонд на Владата, може да има имиња и презимиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: