Од заболените од коронавирусот 27 пациенти со потешка клиничка слика


Доколку се утврди дека возрасното население нема имунитет на коронавирусот, можно е мерките за ограничено движење за нив да траат до крајот на годината, ...
| | веќе видена | слични

По опуштање на мерките за заштита на корона вирусот или кон крајот на летото Министерството за здравство ќе прави скрининг на населението, односно тестирање со ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра на одделот за имунологија при Клиниката за детски болести е заболена со КОВОД-19. Таа е втор случај на оваа клиника откако позитивен на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здраство Венко Филипче на денешната прес конференција инфромираше дека една вработена во Домот за стари лица во Ѓорче Петров има корона вирус. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека вработена во Домот за геријатрија во Ѓорче Петров во Скопје која имала симптоми на Ковид-19 била тестирана ...
| | веќе видена | слични

Уште еден случајна заболен со коронавирус меѓиу медицинскиот персонал на Клиниката за детски болести. Заболена е медицинска сестра, потврди министерот за ...
| | веќе видена | слични

Посочи дека тестовите, ќе бидат со соодветни анализи и валидирани од комисијата за заразни болести. – Планирано е да правиме скрининг по возрасни групи. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 506 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 253 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 253 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
сите 132 | | | веќе видена

Полицаецот кој со колена го приклешти Афроамериканецот Џорџ Флојд, легнат и во лисици, по што задржаниот почина на место, е уапсен, јави денеска Си-ен-ен. ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од заболените од коронавирусот 27 пациенти со потешка клиничка слика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: