Можно е лицата над 65 години да добијат забрана за излегување до крајот на годината


Доколку се утврди дека возрасното население нема имунитет на коронавирусот, можно е мерките за ограничено движење за нив да траат до крајот на годината, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на ја исклучува можноста хоспитализираните заболени од Ковид – 19 да плаќаат партиципација за болничкото лекување. -Со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во два месеца – од 26 февруари кога беше дијагностициран првиот позитивен на КОВИД-19 во земјава, вирусот заклучно со вчера е потврден кај 1326 пациенти. Во ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 25 април 2020 (МИА) – Во два месеца – од 26 февруари кога беше дијагностициран првиот позитивен на COVID-19 во земјава, вирусот заклучно со вчера е ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче рече дека во наредните денови ќе биде направена финансиска конструкција за да се утврди ...
| | веќе видена | слични

Во овој број се и новите 26 случаи од кои речиси половината (11) се од Скопје. Во извештајот од вчера за претходните 24 часа се евидентирани и 36 оздравени ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден пациент со ковид-19 којшто бил поставен на респираторна машина во Македонија досега не е излекуван. Одговарајќи на новинарско прашање на денешната ...
| | веќе видена | слични

Протоколот за лекување со крвна плазма е изготвен, но засега кај ниту еден пациент не е препорачан овој вид на лекување. Ова го истакна денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека доколку внимателно и често се мијат рацете, тогаш ракавиците апсолутно не се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше за најновите информации во врска со состојбата со КОВИД-19 вирусот во земјата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 260 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува ...
сите 150 | | | веќе видена

На собирот присуствуваше и носителот на изборната листа во ИЕ број пет од редовите на ДУИ Талат Џафери, како и градоначалникот на општина Кичево Фатмир Дехари ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можно е лицата над 65 години да добијат забрана за излегување до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: