Во Еквадор се прават нови гробишта за жртвите од Ковид-19 (ВИДЕО)


3 копии

Затворениците во шест затвори во Еквадор почнаа да изработуваат ковчези за починатите од коронавирус, соопшти денеска затворската служба. Ковчезите се наменети ...
| | веќе видена | слични

Стотици затвореници во Еквадор почнаа да прават ковчези за да помогнат во покривањето на недостигот на ковчези во Гвајакил, најголемиот град во земјата и ...
| | веќе видена | слични

Еквадор ја губи битката со коронавирусот. Морбидни слики доаѓаат од оваа земја – починати од оваа болест ги ставаат во картонски кутии, а медицинскиот персонал ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Дњепар, град со скоро милион жители, воведе драстични мерки со цел локалното население да ги разбере опасностите од занемарување на мерките ...
| | веќе видена | слични

Владата на Еквадор забрзано подготвува земјиште за погребување во Гајакил, откако на постоечките гробишта повеќе немало место поради порастот на бројот на ...
| | веќе видена | слични

Владата на Еквадор забрзано подготвува земјиште за погребување на луѓе, кое е донирано од приватни гробишта во градот Гвајакил, бидејќи на постоечките гробишта ...
| | веќе видена | слични

Останато

Утрово, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче се сретнал со семејството на Емилија Динева и градоначалникот на општина Дојран Анго Ангов. „На ...
сите 285 | | | веќе видена

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 446 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Еквадор се прават нови гробишта за жртвите од Ковид-19 (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: