StopKorona! – мобилна апликација справување со Ковид-19


Денеска, 15.04.2020 (среда) со почеток во 12:00 часот ќе се одржи седница на Општинскиот кризен штаб на Куманово. На седницата ќе присуствуваат и претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе е достапна апликацијата „стоп корона! Граѓаните от сега ќе можат на своите смартфон телефони да ја инсталираат мобилната паликација која е наменета да ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче одржува редовна прес-конференција на која ќе ги изнесе најновите податоци околу новозаболените пациенти со коронавирусот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, во 16:30 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 300 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 508 | | | веќе видена

Сите анкети покажуваат дека 75% од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брзи парламентарни избори, првентивно затоа што луѓето сеуште се ...
сите 567 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

StopKorona! – мобилна апликација справување со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: