Лицата со попреченост и старите лица во 27 општини ќе добијат асистенција за полесно справување со кризата

Министерството за труд и социјална политика, во партнерство со Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), а со поддршка на Швајцарската агенција за ...
| | веќе видена | слични

Општина Кисела Вода денеска почна со уште една голема акција за дезинфекција на јавните површини со цел спречување и заштита од коронавирусот. Од општината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Кисела Вода денеска на својата територија започна уште една нова акција за дезинфекција на јавните површини.Во урбаните заедници „Цветан Димов“ и „11 ...
| | веќе видена | слични

Од општината информираат дека во урбаните заедници „Цветан Димов" и „11 Октомври – згради" е извршена дезинфекција во околу 50 влезови на станбени згради, пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уништен контролниот пункт за дезинфекција на возила на влезот во Македонска Каменица од страната на Делчево. Според информациите на надлежните штетата е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Писмо за итни препораки за координација на институциите за заштита на жените кои претрпеле семејно насилство во услови на криза и вонредна состојба Здружението ...
| | веќе видена | слични

До: Претседателот на Владата на Р.Македонија, Оливер Спасовски Главниот координативен кризен штаб Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, ...
| | веќе видена | слични

Со несмалена динамика вработените во Јавното комунално претпријатие „Стандард“ и Територијалната противпожарна единица, продолжуват со дезинфекција на јавни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 561 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 389 | | | веќе видена

За да се запазат роковите треба да се одржат парламентарни избори на 5-ти јули, повтори синоќа техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со истиот став е ...
сите 272 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 623 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лицата со попреченост и старите лица во 27 општини ќе добијат асистенција за полесно справување со кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: