Лицата со попреченост и старите лица во 27 општини ќе добијат асистенција за полесно справување со кризата

Министерството за труд и социјална политика, во партнерство со Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), а со поддршка на Швајцарската агенција за ...
| | веќе видена | слични

Општина Кисела Вода денеска почна со уште една голема акција за дезинфекција на јавните површини со цел спречување и заштита од коронавирусот. Од општината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Кисела Вода денеска на својата територија започна уште една нова акција за дезинфекција на јавните површини.Во урбаните заедници „Цветан Димов“ и „11 ...
| | веќе видена | слични

Од општината информираат дека во урбаните заедници „Цветан Димов" и „11 Октомври – згради" е извршена дезинфекција во околу 50 влезови на станбени згради, пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уништен контролниот пункт за дезинфекција на возила на влезот во Македонска Каменица од страната на Делчево. Според информациите на надлежните штетата е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Писмо за итни препораки за координација на институциите за заштита на жените кои претрпеле семејно насилство во услови на криза и вонредна состојба Здружението ...
| | веќе видена | слични

До: Претседателот на Владата на Р.Македонија, Оливер Спасовски Главниот координативен кризен штаб Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, ...
| | веќе видена | слични

Со несмалена динамика вработените во Јавното комунално претпријатие „Стандард“ и Територијалната противпожарна единица, продолжуват со дезинфекција на јавни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот е важен во секое општество и е алатка, инструмент за да обезбеди огромен сет на податоци кои се потребни за креирање на развојни политики од централно, ...
сите 438 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа.На Јутјуб каналот на Белата куќа во ...
сите 274 | | | веќе видена

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лицата со попреченост и старите лица во 27 општини ќе добијат асистенција за полесно справување со кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: