ЕСЕ упати препораки до Владата за заштита на жените во вонредна состојба кои претрпеле семејно насилство


Писмо за итни препораки за координација на институциите за заштита на жените кои претрпеле семејно насилство во услови на криза и вонредна состојба Здружението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две лица седнати на маса среде улица консумираат алкохол. На ваква глетка наишол вчера 39-годишен прилепчанец (З.И.) кој во автомобил со својот татко (В.И) ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Семејна веселба во селото Долно Соње, скопко завршила со пукање и расправија. Како што информираат од полицијата две лица кои биле поканети на веселбата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 18.04.2020 година во 21,00 часот во СВР-Битола, З.И. (39) од Прилеп, пријавил дека истиот ден додека заедно со неговиот татко В.И. (66) од Прилеп, се ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Утрово околу 01,00 часот во скопското село Долно Соње, во куќа на ул.12. сопственост на П.К. (56) од Скопје, каде што претходно имало семејна веселба, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 7.861 болни и немоќни лица го оствариле правото на глас денеска на вториот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори. Што се однесува до ...
сите 716 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСЕ упати препораки до Владата за заштита на жените во вонредна состојба кои претрпеле семејно насилство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: