НЕМА МРДАЊЕ: Полицијата уапси 18 лица за непочитување на полицискиот час


Благодарност до граѓаните кои ги почитуваат одлуките на Владата за ограничување на движењето на граѓаните како една од мерките за справување со корона вирусот. ...
| | веќе видена | слични

Полицијата викендов го привела Оливер Ристески, претседател на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Могила, кој според полицискиот билтен, заедно со други лица ...
| | веќе видена | слични

Тешката кражба ја извршил велешанецот дваесет и три годишниот М.А вчеравечер, околу 21.30 на автомобил што бил паркиран на ул.„Димко Најдов” во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Могила, Оливер Ристевски, на 11 овој месец бил затекнат како со неколкумина краде дрва од шума. Настанот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоки во интервју за Клан Телевизија истакна дека не е вкусно да се политизираат верските настани и истите да се ...
сите 741 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 798 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА МРДАЊЕ: Полицијата уапси 18 лица за непочитување на полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: