„Фуџифилм“ развива нов тест за корона, ќе биде достапен од 15 април


5 копии

Јапонската компанија „Фуџифилм“ развива нов тест за коронавирусот што треба да овозможи резултатите да се знаат по само два часа од земањето на брисот. Тестот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јапонската влада ја преиначи одлуката за изземање на сексуалните работници од пакетите државна помош поради пандемијата со COVID-19. Проститутките, ...
| | веќе видена | слични

Тестот за ковид-19 ќе биде пуштен во употреба веќе на 15 април, јавија британските медиуми. Новиот тест треба да овозможи резултатите да се знаат многу побрзо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преговорите за датумот за избори влегуваат во цајтнот, утре завршува вонредната состојба, а позициите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ во однос на датумот за избори се ...
сите 563 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фуџифилм“ развива нов тест за корона, ќе биде достапен од 15 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: