`Повеќе од 95 проценти од починатите во Европа се постари од 60 години, но не е точно дека коронавирусот ги напаѓа само постарите`

Повеќе од 95 проценти од оние кои починале од коронавирус во Европа имаат повеќе од 60 години, но идејата дека COVID-19 ги погодува само постарите луѓе е ...
| | веќе видена | слични

Сите веќе сме доволно исплашени од можна зараза со коронавирусот, но кога ќе слушнеме дека некој е на механичка вентилација, тоа е како веднаш да го ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство во Лондон смета дека и пушачите можат да го доведат своето семејство во опасност од Ковид-19. Професорот Џон Њутн изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Германскиот експерт за заболувања на белите дробови, Томас Фошар, вели дека коронавирусот е домен на пулмолозите кои имаат најмногу искуство во лекување на ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот може да има негативен ефект врз работата на срцето, тврдат американски научници чие истражување е објавено на порталот „Медикал експрес“. ...
| | веќе видена | слични

Една неодамнешна студија на кинеските научници открива дека дури еден од пет пациенти заразени со коронавирус претрпеле сериозно оштетување на срцето, срцева ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешно истражување на кинеските истражувачи открива дека еден од пет пациенти заразени со коронавирусот доживува тешко оштетување на срцето, срцеви ...
| | веќе видена | слични

Хронично болните лица и кардиолошките пациенти се повеќе изложени на ризик од коронавирусот Ковид-19. Препораките од кардилозите се доследно почитување на ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од епидемијата на коронавирусот, заклучоците на лекарите и експертите беа дека коронавирусот ги напаѓа постарите лица и дека тие најмногу страдаат ...
| | веќе видена | слични

Доктор Даниела Лакошељац, епидемиолог од Риека, вели дека вирусот КОВИД – 19 во воздухот може да се задржи до три часа, а на некои површини и до неколку дена. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство во соработка со Центарот за јавно здравје Скопје, под асистенција на Министерството за внатрешни работи, денеска ќе направи акција ...
сите 43 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Во моменти кога партиите не можат да постигнат договор, институциите мора да ја преземат целосната одговорност и тоа беше и дебата на Советот за безбедност. ...
сите 461 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 146 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена

По 14 години на поглаварското столче во Исламската верска заедница во Македонија седна друг човек. Гостиварскиот муфтија Шаќир Ефенди Фетаху е новиот исламски ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Повеќе од 95 проценти од починатите во Европа се постари од 60 години, но не е точно дека коронавирусот ги напаѓа само постарите`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: