Филипче: Системот не потфрли во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот персонал


Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
| | веќе видена | слични

Во Комисијата за заразни заболувања се вклучени повеќе институции од нашата држава на чело со Министерството за здравство. Скро секој ден во 8 часот наутро ...
| | веќе видена | слични

-Од разговорите со полициските станици генерално се почитува полицискиот час. Користејќи ги сите алатки кои ни стојат на располагање одржуваме електронско ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на КОВИД-19 се соочуваме криза во глобални рамки, каде што државите треба да обрнат внимание на сите категории на граѓани – и на општата ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ брифираше за состојбата во оваа општина. -Работиме според препораките на ...
| | веќе видена | слични

Уште од самиот старт ние се придржуваме и ги спроведуваме мерките од Владата. Кризниот штаб одржува редовни седници. Формирани се мобилни тимови кои доделуваат ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Проблемот со здравственото осигурување на невработените како и лицата кои се отпуштаат, Фондот за здравствено осигурување го има предвидено и е предложено ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Фондот за здравство, Ден Дончев, ги оцени како „чист политички опортунизам и глупост од луѓе што не го разбираат системот како Фондот ги наплаќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје, досега во земјава од коронавирусот се починати 151 пациент. Таа институција ги објави најновите ...
сите 659 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Ситуацијата со корона вирусот во Македонија воопшто не е под контрола, ова денеска преку прес-конференција го истакна д-р Игор Кузмановски ВМРО-ДПМНЕ.На ...
сите 589 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 339 | | | веќе видена

Состојбата во Северна Македонија е загрижувачка во последните денови - вчера се пријавени најголем број новозаразени со коронавирусот од почетокот на ...
сите 195 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 185 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 110 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Системот не потфрли во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот персонал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: