Димитриевска-Кочоска: На економскиот совет не беа ставени мерките на ВМРО-ДПМНЕ


Дополнителната министерка за финансии Гордана Димитриевска-Кочоска на Фејсбук искоментира на седницата на Економскиот совет не биле ставени предлог мерките ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бројот на заболени и починати рапидно расне, а танчерите Заев , Филипче и Спасовски не можат да го менаџираат и организираат системот кој се потешко одговара ...
| | веќе видена | слични

Македонија е пред финансиски колапс, а Заев и Спасовски наместо да ги наградат медицинските лица кои херојски се борат и покрај неопременоста, одлучуваат да си ...
| | веќе видена | слични

Професорот и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески денес гостуваше во емисија „Детектор“, каде што упати жестоки критики кон Владата за ...
| | веќе видена | слични

Професорот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески во своето гостување во емисијата Детектор уште еднаш повика сериозно да се разгледа ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за намалување на платите во администрацијата беше како дел од потребата во овие тешки времиња сите заедно да покажеме солидарност. Но, по реакциите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот и член Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славевски упати жестоки критики кон Владата за мерките за помош на претпријатијата кои што се ...
| | веќе видена | слични

Во врска со предлогот на опозицијата за пренасочување на средствата од приватните пензиски фондови во државниот пензиски фонд, претседателот на комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Со двата пакети мерки за помош во економијата што ги обезбеди Владата, опфатени се сите стопански субјекти кои претрпеа одредени загуби и во март, објасни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 220 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 212 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 307 | | | веќе видена

Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
сите 170 | | | веќе видена

Славниот Грег Попович не остана нем на целиот хаос кој се случува ширум САД и остро го нападна претседателот на државата, Доналд Трамп. Цела Америка е на нозе ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевска-Кочоска: На економскиот совет не беа ставени мерките на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: