Циципас: Изолацијата тешко ми паѓа, осамен сум и губам разум

Горан Иванишевиќ не е голем оптимист во однос на продолжувањето на тениската сезона до крајот на оваа година, иако засега официјалните најави се дека може да ...
| | веќе видена | слични

Првиот шпански рекет и еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Рафаел Надал меѓу другото е голем фан на фудбалот и може да се види на стадионите осовено ...
| | веќе видена | слични

Диего Шварцман очекува наскоро помладиот бран на тенисери да почне да освојува гренд-слем титули, што засега со мали исклучоци ги освојува големата тројка на ...
| | веќе видена | слични

Тони Надал, вујкото на Рафаел Надал, во изјава за радио емисијата „El Transistor“ открива детали од средбата помеѓу тенисерот и еден од најбогатите луѓе на ...
| | веќе видена | слични

По последните случувања и се поригорозни мерки кои ги преземаат властите поради коронавирусот, покрај откажувањето на Вимблдон, АТП ја откажа и цела ...
| | веќе видена | слични

Тениската сезона е прекината барем на 13 јули поради коронавирусот. Откажани се некои големи турнири како Ролан Гарос (што треба да се одигра во септември) или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Циципас: Изолацијата тешко ми паѓа, осамен сум и губам разум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: