Забрана за влез и излез од Куманово за редовниот комерцијален превоз

2 копии

Одлуката со која се забранува влез и излез од и во подрачјето на територијата на Општина Куманово со градски и меѓуградски патнички и железнички патнички јавен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
11 копии
2 копии

Од СВР Струмица потврдија дека поради незгодата железничкиот сообраќај е во прекин меѓу Гевгелија и Велес. Полицијата врши увид на местото на несреќата. 
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница беше разгледа и усвоi и Информацијата за статусот на проектот за изградба на железничка делница Крива Паланка-граница со Република ...
| | веќе видена | слични

Патничкиот железнички сообраќај во земјава, викендов нема да се одвива, освен утринските возови од Велес и Кичево кон Скопје и тоа во сабота. Ова го соопштија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 288 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 20 лица за кривично дело – Непостапување според ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за влез и излез од Куманово за редовниот комерцијален превоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: