ПРОГНОЗА ЗА „ЦРНОТО ЗЛАТО“: Годинава ќе се продава за 10 долари за барел?

Барел нафта може да падне на 10 долари. Ваквата прогноза се однесува за оваа година. Американската ВТИ нафта поевтини за 30 центи и сега барел нафта од овој ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп денес изјави дека очекува Саудиска Арабија и Русија да стават крај на војната околу нафтата и дека драстично ќе го намалат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Трамп на Твитер објави дека разговарал со престолонаследникот на Саудиска Арабија, принцот Мохамед бин Салман, кој потоа разговарал со Кремљ. Двете страни ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека очекува во следните неколку дена Саудиска Арабија и Русија да постигнат договор за производството на нафта и ...
| | веќе видена | слични

Континуираниот пад на цената на нафтата на светските берзи придонесе и во земјава горивата да се продаваат по пониски цени кои секоја недела ги одредува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОГНОЗА ЗА „ЦРНОТО ЗЛАТО“: Годинава ќе се продава за 10 долари за барел?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: