Во Србија регистрирани 73 нови случаи и три нови жртви, вкупно заразени 457 лица

Во Србија во изминативе 24 часа, од 295 новотестирани, позитивни на коронавирусот биле 73 лица, со што вкупниот број на заразени се искачи на 457 лица, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Во изминатите 24 часа во Србија од тестирани 637 лица потврдени се уште 111 нови случаи на заразени со коронавирусот, со што вкупниот број на заразени се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

[photo] Во Србија во изминативе 24 часа се зголемува бројот на тестирни лица и од 810 новотестирани, позитивни на коронавирусот се 160 лица, со што од 4371 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На саемот во Белград се сместени 49 пациенти заразени од корона вирусот, а од нив 39 мажи и 10 жени. Меѓу нив е и најмладиот пациент, дете од 10 години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, синоќа добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Клиниката за инфективни и тропски болести во Белград, д-р Горан Стевановиќ, рече дека ова е најтешкиот ден за Србија. Соопшти дека во последните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Србија денеска е најлошиот ден од појавата на коронавирусот во земјата, изјави на владината прес конференција Горан Сртевановиќ, директор на клиниката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 326 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 530 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија регистрирани 73 нови случаи и три нови жртви, вкупно заразени 457 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: