Швајцарската Влада побара податоци од Свиском

Google почна јавно да го следи движењето на луѓето во текот на пандемијата од коронавирус за да можат медицинските работници и останатите да ги користат тие ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Чешка Андреј Бабиш оцени, врз основа на статистиката и моделите на епидемиолозите, дека животот во Чешка би можел да се врати во нормална состојба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Израел неодамна одобри итни мерки за пронаоѓање на лицата за кои постои сомнение или потврдено е дека биле заразени со коронавирусот, така што ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Чешка ќе започне со тестирање на нов систем за карантин, таканаречен „паметен карантински систем“, за да го следи движењето на заболените од новиот коронавирус ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Чешка започна тестирање преку т.н. “паметен карантин”, што значи следење на луѓето преку користење на телефони и банкарски картички. Паметниот карантин ...
| | веќе видена | слични

Илјадници луѓе што се во карантин во Јужна Кореја ќе бидат набљудувани и следени за да не ги напуштат домовите и да не го шират коронавирусот. Во Јужна Кореја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 452 | | | веќе видена

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 648 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 525 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 239 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 198 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарската Влада побара податоци од Свиском

Од:
До кого (е-маил):
Порака: