СКОПЈЕ СПИЕ - Четврта ноќ полициски час


2 копии

Кумановскиот градоачалник Максим Димитриевски, денеска оствари средба со Здружението на стопанственици на микро и мали претпријатија и од Здружението на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Константно се врши дезинфекција на сите површини во Куманово. Бараме контиунирано да се затвори градот, на кое што досега не наидовме на разбирање. Ние ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општествено одговорни компании донираа прехранбени и хигиенски пакети за ранливите категории граѓани од Куманово, објави кумановскиот градоначалник, Максим ...
| | веќе видена | слични

Во Куманово – од утре таму ќе се затворат и зелените пазари. Режимот на движење во градот заострува и повторно се бара прогласување на кризна состојба. Се врши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професори од средното техничко училиште „Наце Буѓони” во Куманово со поддршка на Општината изработуваат опрема за автоматски пунктови за дезинфекција, објави ...
| | веќе видена | слични

На сите влезни и излезни пунктови во Куманово ќе биде поставена автоматска дезинфекција на возилата. Опремата ја изработуваат професорите од средното техничко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави ...
сите 527 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната на 23. седница предлага до министерствата за здравство и труд и социјална политика да го регулираат со ...
сите 202 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОПЈЕ СПИЕ - Четврта ноќ полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: