Стојаноска: Од заразените во Македонија 12 проценти се лекари и тоа поради несоодветна заштита


Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, поради ситуацијата со корона вирусот, е во постојано заседавање. За жал, дојдовме до една неповолна статистика за ...
| | веќе видена | слични

Државата мора под итно со финансиски инекции да им помогне на сите компании, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на денешниот Live chat на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државата мора под итно со финансиски инекции да им помогне на сите компании. Вчера имав можност да слушнам дел од мерките што ги најави владата, но дел од тие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како се најдовме денес во оваа позиција, е поради лошо стратешко планирање. Недостаток на стратешка документација за справување со безбедносни закани. Еве на ...
| | веќе видена | слични

Еве на пример нашиот носечки документ во доменот на одбраната и безбедноста е националната концепција за безбедност која потекнува од 2003-тата година. Освен ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи нема директно да се одразат во компаниите, туку тие средства ќе треба да си ги исплатат во друг рок. Занаетчиите, малите продавници, сите оние мали ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

СДСМ и Филипче се во хаос и нема вистински мерки за зголемување на здравствените капацитети и заштита на животите на граѓаните и медицинскиот персонал. Бројот ...
| | веќе видена | слични

Бројот за заразени од корона вирус секојдневно се зголемува. Според последните податоци во државата има 44 нови случаи и 2 смртни случаи. Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Растот на бројот на заболени од коронавирус повторно ги отвори дилемите дали и какви мерки треба да се спроведат за спречување на ширењето на заразата. Се чини ...
сите 1111 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 510 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 651 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 298 | | | веќе видена

„Јас во СДСМ сретнав многу добри луѓе, многу квалитетни луѓе. Сретнав луѓе кои се со огромни квалитети, луѓе кои сакаат промени, но тие луѓе ги нема во врвот ...
сите 174 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 158 | | | веќе видена

Во Хрватска од неодамна е дозволена работата на ноќните клубови, а хрватскиот Завод за јавно здравје денеска го објави протколот за нивна работа.Подиумите за ...
сите 80 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Од заразените во Македонија 12 проценти се лекари и тоа поради несоодветна заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: