Влажниот изглед на косата се врати во мода, еве како да го постигнете

Ефектот влажен изглед на косата беше популарен пред три години, но сега повторно се врати во мода. Оваа фризура е идеална за потоплите денови, па во периодот ...
| | веќе видена | слични

Изборот на бојата и фризурата на косата, но и должината, може да ви помогне да го издолжите вашето „буцмасто“ лице, односно во секој случај да изгладате со ...
| | веќе видена | слични

 Цртите на нивните лица дојдоа до израз со годините, се разбира, помогнати од фризурата и стајлингот. Луѓето се менуваат многу со текот на годините, а дел од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вонредната состојба и мерките кои што се воведоа се сосема доволен механизам да се постигне крајната цел, а тоа е ограничување на движењето, изјави денеска ...
сите 495 | | | веќе видена

Денес на пресконференција на министерот Венко Филипче беше запрашан за состојбата на коронавирусот во Велес.На министерот му беше посочено дека во изјавите на ...
сите 285 | | | веќе видена

Соочени сме со криза, можеби најголема во историјата, изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски. - Намалувањето на платите ...
сите 372 | | | веќе видена

Првите луѓе на земјите-членки на ЕУ вечерва ја потврдија одлуката која претходно ја донесоа министрите за надворешни работи за почеток на пристапните преговори ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влажниот изглед на косата се врати во мода, еве како да го постигнете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: