Заразените од корона добиваат лек кој скоро сите го имаат дома: На пациентите во САД им е подобро

3 копии

Пациентите кои поради коронавирусот се сериозно болни во државата Њујорк добиваат огромни дози на витамин Ц. Ова се прави на основа на ветувачките извештаи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пациенти од Кина за кои се мислело дека закрепнале од коронавирусот, повторно биле позитивни на новата болест, пренесува британски Sun. Кај дури 14 проценти од ...
| | веќе видена | слични

Лекарите во болниците во Њујорк им даваат на своите критично болни пациенти големи дози на витамин Ц според тактиката што им помагала на најтешко заразените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Матичните ќелии можата да го натераат нашиот имун систем да работи подобро во моментите кога сме во многу тешка здравствена состојба. Можат да спречат реакции ...
| | веќе видена | слични

Пациентите кои се сериозно болни од коронавирусот во државата Њујорк примаат огромни дози на витамин Ц. Ова се заснова на ветувачки извештаи дека им помогнал ...
| | веќе видена | слични

Кинеските експерти вчера објавија дека против коронавирусот, меѓу другото, се бореле и со матични клетки. Матичните клетки можат да им помогнат на пациентите ...
| | веќе видена | слични

Лекари во државата Њујорк почнале да им даваат на своите критични пациенти заразени со Ковид 19 високи дози на витмаин Ц, стратегија која им помогнала на ...
| | веќе видена | слични

Кинезите ги пофалија Јапонците, веќе спровеле студии. Медицинските работници во Кина ги пофалија Јапонците кои почнале да го користат новиот лек за лекување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заразените од корона добиваат лек кој скоро сите го имаат дома: На пациентите во САД им е подобро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: