Лондонските болници се соочуваат со „континуирано цунами“ од пациенти


4 копии

Лондонските болници се соочуваат со „континуирано цунами“ на пациенти со коронавирус, а некои веројатно ќе ги надминат капацитетите за неколку дена, изјави ...
| | веќе видена | слични

Новиот комплекс е огромен, со редици кревети, секој опремен со медицинска опрема. Салите на болницата се изградени во текот на минатата недела од персоналот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот на една од главните болници на Хаити вчера е киднапиран, а болничкиот персонал во знак на протест одбива да прима пациенти и покрај епидемијата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден британски работник на Фејсбук објави видео-снимка во која опишува како ќе изгледа изложбениот комплекс „Ексел центар“ во Лондон, кога ќе биде претворен во ...
| | веќе видена | слични

Британските власти се обидуваат на сите начини да го спречат ширењето на коронавирусот. Премиерот Борис Џонсон неодамна објави дека се воведуваат ограничувања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британски работник на социјалните мрежи објави видео во кое објасни како ќе изгледа комплексот „Ексел центар“ во Лондон кога ќе биде претворен во привремена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лондонските болници се соочуваат со „континуирано цунами“ од пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: