Техничкото училиште од Битола во хуманитарна акција


Велешката фирма „Ронтис“ во еден ден за помалку од седум часа произведе и спакува 500 заштитни визири, кои денеска им беа доделени на четири јавни здрaвствени ...
| | веќе видена | слични

Четири јавни здравствени установи во Велес добија донација од 500 визири од велешката компанија „Ронтис“ која за еден ден успеа да ги произведе и соодветно да ...
| | веќе видена | слични

Група ентузијасти од Куманово изработија 240 визири за потребите на медицинските тимови од градот, информираа дел од изработувачите. Од нив, на Општата болница ...
| | веќе видена | слични

Швајцарската компанија „Ронтис“, која има фабрика за медицински помагала близу Велес, изработи 500 визири кои ги донира на здравствените работници од јавното ...
| | веќе видена | слични

– Идејата за изработка се јави откако од медиумите дознавме дека има недостиг на заштитна опрема за здравствените работници, како и тоа дека има група луѓе од ...
| | веќе видена | слични

Поттикнати од случувањата со пандемија од COVID -19 и зголемените потреби од заштитни средства за луѓето кои што се на првата борбена линија и работат за ...
| | веќе видена | слични

Гога Поп Георгиевски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за иницијативата од тројца доктори, кои изработуваат визири за потребите на здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на неделава ќе бидат поделени шест илјади заштитни маски на медицинските лица во државата благодарение на екипата од иницијативата, на чело со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 514 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 141 | | | веќе видена

Според синоќешните податоци, заболени во светот од Ковид-19 има повеќе од 850.000, околу 180.000 се излекувани, а починале 42.000. Најмногу регистрирани ...
сите 787 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Техничкото училиште од Битола во хуманитарна акција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: