Германија/Ковид-19: За 24 часа 50 починати, нови речиси 5.000 заразени


10 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 707,738 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 33,526, а оздравеле 150,732 лица. – ...
| | веќе видена | слични

На Филипини експлодираше авион, кој превезувал пациенти и медицинска опрема. – Се самоуби министерот за финансии на Хесен, Томас Шафер, а премиерот на таа ...
| | веќе видена | слични

Само во Италија и Шпанија досега починале 17.385 лица, што е повеќе од половина од вкупната бројка на бројот на починати од коронавирус во светот, којашто до ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 684,641 лице заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 32,180, а оздравеле 146,400 лица. ...
| | веќе видена | слични

Бројот на починатите од коронавирусот во Италија во неделата се зголеми за уште 756 смртни исходи, објави Агенцијата за цивилна заштитa, што е втор ден со ред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија/Ковид-19: За 24 часа 50 починати, нови речиси 5.000 заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: