Истражување од „Оксфорд“ посочува дека некои луѓе веќе се имуни на коронавирусот


Државите низ светот препорачуваат самоизолација во обид да се намали ширењето на коронавирусот. Но, новo истражување од научници од Универзитетот „Оксфорд“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорот на Кралскиот медицински колеџ, Ендру Годар, изјави денеска дека еден од четворица лекари во здравствениот систем на Велика Британија е во ...
| | веќе видена | слични

Управникот на Кралскиот лекарски колеџ, Ендру Годар, изјави дека секој четврти лекар во здравствениот систем на Велика Бртанија или е заразен со коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија ги објави бројките во врска со коронавирусот за последните 24 часа. Властите објавиле дека овој бил најцрниот ден на островот со 380 починати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Епидемијата на новиот коронавирус во Велика Британија покажува знаци на забавување, а тестовите на антитела може да бидат подготвени за неколку денови, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште еден црн ден за Италија, која останува најтешко погодена од глобалната пандемија корона вирус. Здравствените власти пријавија нови 889 смртни случаи во ...
| | веќе видена | слични

Наскоро во Британија ќе бидат достапни едноставни домашни тестови што ќе покажуваат дали сте заразени со коронавирус. Професорката Шерон Пикок, директорка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 374 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 381 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување од „Оксфорд“ посочува дека некои луѓе веќе се имуни на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: