Србија ќе смести 3000 ЗАБОЛЕНИ НА САЈМИШТЕ, дали Белград ќе се затвори во карантин?

Изолацијата и сместувањето на заболени од корона вирус на Белградскиот саем треба да биде функционално од петок, рече вечерва премиерката Ана Брнабиќ. ...
| | веќе видена | слични

Во салата 1 на Белградскиот саем, каде што државата и кризниот штаб организираа привремена болница за прием и престој на лица со лесни симптоми на инфекција со ...
| | веќе видена | слични

Карантината на саемот Нови Сад, во кој ќе бидат сместени граѓани заразени со вирус со блага клиничка слика, се предвидени 1.000 кревети, а пациентите ќе имаат ...
| | веќе видена | слични

Во привременaта болница, уредена во салите на Белградскиот саем за сместување на заболените со блага клиничка слика на Covid-19, во неделата се примени првите ...
| | веќе видена | слични

Белградскиот саем од денеска е место каде што Србите кои доаѓаат од дијаспората но и од земјата кои мораат да минат низ задолжителната самоизолација од две ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Србија нема да носи потешки мерки, да затвора градови, туку од утре почнува со масовно тестирање, масовна изолација на полесните случаи во „привремените ...
| | веќе видена | слични

Нема тестови за лицата кои се во карантин во бања во Дебар. Откако заврши нивната 14 дневна изолација тие треба да се вратат во своите домови, а дома ќе ...
| | веќе видена | слични

Денеска почнува да работи карантинот во белградскиот саем. Наместо во болници, полесно болните и оние со лесни симптоми за кои постои сомнеж дека можеби се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пулмологот Бранимир Несторовиќ по завршувањето на седницата на Кризниот штаб, изјави дека утре од 14 часот ќе почне со работа објектот на Саемот, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 540 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 195 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија ќе смести 3000 ЗАБОЛЕНИ НА САЈМИШТЕ, дали Белград ќе се затвори во карантин?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: