Полициски час и за викенд, од 16 до 5 часот!


Состојбата во државните карантини како една од мерките кои се донесени за да го забават ширењето на коронавирусот, беше тема на вчерашната емисија „5 минути ...
| | веќе видена | слични

Тимот на терен со полицијата колку граѓаните седат во самоизолација и дали неодговорните граѓани ќе го зголемат полицискиот час. Вечерва во „5 минути факти“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
2 копии

Стравотна тишина владее вечерва по скопските улици и булевари. Откако во 16 часот денеска започна полицискиот час кој ќе трае до 5 часот изутрина, вечерва ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Kај 127 лица заразени од коронавирусот ковид-19 се присутни коморбидитети, односно хронични здравствени состојби, се наведува на заклучно со податоците за ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 74 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил исрази благодарност до сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.Сите ...
сите 169 | | | веќе видена

Изминатото деноноќие во Куманово шест лица го прекршиле полицискиот час. Тројца се приведени.Како што соопшти МВР, од 7 часот вчера до 7 часот утрово на ...
сите 274 | | | веќе видена

Една медицинска сестра и двајца техничари од Општа болница Куманово вчера биле потврдени како позитивни на коронавирусот. Како што пренесе ТВ Алфа, повикувајќи ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициски час и за викенд, од 16 до 5 часот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: