АВИОНСКИ ПРЕВОЗ: Oва е за нашите државјани во странство кои сакаат да се вратат


Објавен е јавен повик за организирање на авионски превоз за државјаните на Република Северна Македонија во странство кои сакаат да се вратат во земјата од ...
| | веќе видена | слични

Силни критики во јавноста предизвикаа сведочењата на македонските граѓани кои со хуманитарните летови организирани од Владата, се враќаат во својата земја. ...
| | веќе видена | слични

Македонците од германскиот град Келн обвинуваат за тотален хаос и дезорганизираност при синоќешното транспортирање на македонските граѓани со т.н. хуманитарен ...
| | веќе видена | слични

Во хотел во Маврово се сместени нашите сограѓани кои што пристигнаа во саботата од Љубљана со хуманитарен лет и сега се во државен карантин. Во Редакцијата на ...
| | веќе видена | слични

Со два авиони од Австрија и Швајцарија пристигнуваат на скопскиот аеродром а потоа со автобуси ќе се транспортираат до хотелите каде што ќе го поминат процесот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Со организираните хуманитарни авионски летови од Виена и Базел денеска се очекува во земјава да пристигнат вкупно 360 наши државјани кои потоа со автобуси ќе ...
| | веќе видена | слични

Авион со 180 државјани на Македонија синоќа слета од Бон во Скопје. Пред да пристигнат, Владата на својот Фејсбук профил се пофали дека им обезбедила вода и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Македонија соопшти дека е подготвен безбеден и строго контролиран автобуски превоз за нашите сограѓани.-За 180 патници од летот од Виена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави ...
сите 614 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната на 23. седница предлага до министерствата за здравство и труд и социјална политика да го регулираат со ...
сите 202 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Кога нашата држава се соочува со најголемата здравствена криза во историјата, не е време на политикантство, туку за одговорност и посветеност, последиците врз ...
сите 406 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АВИОНСКИ ПРЕВОЗ: Oва е за нашите државјани во странство кои сакаат да се вратат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: