Азески побарал од Хисарчиклиоглу да помогне во овозможувањето слободен проток на македонски производи кон Турција


Забраната што ја воведоа турските власти за влез на македонски транспортери во земјата, како дел од тамошните мерки за заштита од коронавирусот, сериозно ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Стопанската комора на Македонија го поздравува влезот на земјава во НАТО. Нагласува дека со овој чин е остварена нашата повеќедецениска стратешка цел со која, ...
| | веќе видена | слични

Бизнисот го поздравува влезот на земјава во НАТО и смета дека тоа ќе биде значајна придобивка за земјава. Од Стопанската комора на Македонија велат дека н ...
| | веќе видена | слични

Нашата земја и формално стана членка на НАТО. Тоа е голем ден за македонската држава и важен момент во нашата историја. Остварена е повеќедецениската стратешка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стопанската комора на Македонија апелира, не само до своите членки, туку и до сите други компании, во рамки на своите можности да и помогнат на пошироката ...
| | веќе видена | слични

По овој повод, главниот советник на Управниот одбор на Комората за економски прашања, Зоран Јовановски преку видео-изјава потсетува што досега имаат сторено ...
| | веќе видена | слични

Ова е време кога сите заедно треба да преживееме. Притоа, секој го прави тоа што може и помага колку може. Од почетокот на коронавирус кризата, бројни компании ...
| | веќе видена | слични

Ова е време кога сите заедно треба да преживееме. Притоа, секој го прави тоа што може и помага колку може. Зоран Јовановски, главен советник на Управниот одбор ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија соопшти дека активно комуницира со Стопанската комора на Србија во врска со информациите дека има застој во транспортот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 540 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 195 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески побарал од Хисарчиклиоглу да помогне во овозможувањето слободен проток на македонски производи кон Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: