Газдата на Далас во друштво на Дончиќ и Пауел се докажаа со хуман потег во кризната ситуација


Глобалната криза со коронавирусот ги одложи и сите случувања во НБА лигата, но во период кога помошта на оние кои напорно работата во овие тешки времиња, Далас ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ веќе неколку години игра кошарка на навистина завидно, високо ниво, па веќе игра и значајна улога во НБА лигата каде е меѓу најдобрите и вистински ...
| | веќе видена | слични

НБА-ѕвездата Лука Дончиќ како поранешен кошаркар на Реал Мадрид, очекувано изјави дека омилен фудбалски тим му е Реал, а омилен фудбалер му е Кристијано ...
| | веќе видена | слични

Тибо Куртоа успеа да ги претвори силните критики во големи пофалби благодарение на феноменалните партии кои ги имаше во вториот дел од сезоната, но Белгиецот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Газдата на Далас во друштво на Дончиќ и Пауел се докажаа со хуман потег во кризната ситуација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: