Царовска: ВМРО ДПМНЕ се потпишаа дека маршираат за неправдите на ВМРО ДПМНЕ


Во интервју за Директно на Тера, со потпретседателката на Владата задолжена за економски прашања, зборуваме за економските политики, но и за нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Бојкот на претстојните избори е главнат порака и на вечерашниот протест кој повеќе од една година се одржува во српската престолнина Белград. Учесниците, како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи преку својот фејсбук профил вечерва упати јавна порака до претседателот на собраниската Комисија за надворешна ...
сите 415 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 117 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 300 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 508 | | | веќе видена

Бројот на активни случаи во Македонија изнесува 425 од кои 189 се во Скопје. На инфективните одделенија во државава се лекуваат 109 пациенти позитивни и ...
сите 517 | | | веќе видена

Без резултат заврши 14-тиот состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Бугарија и Република ...
сите 68 | | | веќе видена

Вакцинацијата во земјава се одвива непречено на сите пунктови. Досега се аплицирани 431.174 дози вакцини, а ревакцинирани се 177.020 граѓани. Бројот на лица ...
сите 341 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: ВМРО ДПМНЕ се потпишаа дека маршираат за неправдите на ВМРО ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: