СДСМ и БЕСА ќе го официјализираниот предизборниот договор


2 копии

Можеме да зборуваме и за грешките, и за пропустите, но за едно нешто СДСМ никој не може да го критикува – дека има националистичка реторика. Затоа велам дека ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев истакна дека неговата партија ќе биде апсолутен победник на престојните парламентарни избори, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. На огласот се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, официјално листите со кандидати на пратениците за изборите на 12 април ќе ги презентира на јавен настан што ќе се одржи во среда на ...
| | веќе видена | слични

На огласот се пријавиле околу две илјади кандидати, по првичните селекции на локално ниво останале околу илјада и тие понатаму се селектираат на централно ниво ...
| | веќе видена | слични

На прашањето кој ќе биде на листите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и дали тој ќе биде на една од листите, Влатко Ѓорчев рече дека воопшто не е важно кој ќе биде, ...
| | веќе видена | слични

Заев знае дека ја плати политичката цена кај Македонците за компромисот со Преспански договор и Бугарија и начинот на кој поминаа уставните измени и Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на месецов, соопшти Министерството за ...
сите 744 | | | веќе видена

Владата не може да посегне по Вториот пензиски столб. Вториот пензиски столб се пари на секој осигуреник лично, напиша премиерот Оливер Спасовски на својот ...
сите 234 | | | веќе видена

Почна пребројувањето на штетите од коронавирусот во економијата. Од угостителскиот сектор најавија дека е можно 29.000 вработени да останат без работа – тоа ...
сите 444 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 260 | | | веќе видена

Со пост на Фејсбук, директорот на болницата „Плодност“ од Битола, Таше Трпчевски, го повика министерот за здравство Венко Филипче да спроведе масовно ...
сите 228 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ и БЕСА ќе го официјализираниот предизборниот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: