ОВА СЕ СЛУЧИ ВО ШПАНИЈА: Гости во хотел се во карантин


2 копии

Двајцата туристи од Австралија и Сингапур кои беа тестирани, откако во еден хотел во центарот на Скопје се пожалиле на симптоми слични на грип, немаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство попладнево информираше дека денеска повторно била тестирана на коронавирус единствената заразена пациентка кај нас и дека тестот ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Единствената заболена во Македонија денеска негативна на тестот за коронавирус. Министерството за здравство денеска соопшти дека контролниот тест на ...
| | веќе видена | слични

Двајцата туристи, едниот од Австралија, другиот од Сингапур, кои пројавиле симптоми на настинка и грип се негативни на коронавирус, потврдија од Министерството ...
| | веќе видена | слични

Во текот на денешниот ден беше направен и контролен тест на единствената заболена пациентка од корона вирус и нејзината ќерка, со која таа е во контакт и двете ...
| | веќе видена | слични

Тестови од двајца странски државјани кои на 28 февруари дошле во земјава, едниот од Австралија, другиот од Сингапур во моментов се тестираат на Инфективната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајца пациенти со коронавирус на Клиниката за инфективни болести се ставени на комбинирана терапија со лековите хидроклор и азитромицин, познат како сумамед, ...
сите 575 | | | веќе видена

Се забранува движењето на сите граѓани за време на викендот (сабота и недела) од 16 часот до 5 часот, одлучи Владата на денешната седница со цел поголема ...
сите 224 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на прашање во интервју во Дневникот на телевизија Сител зборуваше и за предлог мерките кои ги понуди опозицијата ...
сите 229 | | | веќе видена

Уште еден од директорите на министерот за здравство, Венко Филипче, не ги почитувал препораките за изолација и ги ставил во опасност од зараза своите колеги, ...
сите 147 | | | веќе видена

Откако Владата денеска најави дека селективно ќе враќа 915 македонски државјани од Германија на трошок на патниците, со реакции на социјалните мрежи се јавија ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОВА СЕ СЛУЧИ ВО ШПАНИЈА: Гости во хотел се во карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: