УЈП: 17,2 милиони бруто приход евра е најголемата заработка во земјава за 2018 година

Со годишна бруто заработка од 17, 2 милиони евра скопјанка се најде на врвот на листата најбогати за 2018 та година. УЈП ги објави највисоките приходи врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Индустријата за игри на среќа во Макао, едно од најголемите туристички центри во светот, по петнаесет дневното затварање на хотелите и казината поради ...
| | веќе видена | слични

Индустријата на игри на среќа во Макао, еден од најголемите туристички центри на светот, по затворањето на хотелите и казината на 15 дена поради епидемијата на ...
| | веќе видена | слични

Слушањето музика се пресели на различни стриминг платформи последниве неколку години. Растот на вкупните приходи остварени во ова подрачје, а најновите ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска, вчера на прес конференција ги соопшти „Највисоките годишни бруто приходи остварени во 2018-та ...
| | веќе видена | слични

Исклучителниот скок на договорите за телевизиски права и богатите спонзорски договори, пред се со „Најк“ и „Адидас“ значително ги зголемија приходите на ...
| | веќе видена | слични

Најбогатите Македонци стануваат се побогати. Скопјанката која во 2018 година заработила фантастични 17,2 милиони евра ги претрка нејзините колеги од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 548 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 186 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП: 17,2 милиони бруто приход евра е најголемата заработка во земјава за 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: