Моравшчик: ЕУ има интерес за проширување, но не како порано

2 копии

Нина Дјулгерова, професорка на Катедрата за економија и меѓународна политика на Слободниот универзитет во Варна именуван по Черноризец Храбар, за италијанската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се радуваме на приемот на Северна Македонија како наш триесетти сојузник. Со нетрпение го очекуваме финалниот процес на ратификување во националниот Парламент ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните кои примија прва доза од вакцината „Астра Зенека“, а сакаат да се ревакцинираат со истата вакцина, тоа може да го сторат во соседна Србија. ...
сите 399 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 114 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 137 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 95 | | | веќе видена

Вицепоремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, го објасни доделувањето на бесплатни ПЦР-тестови за странци кои ќе дојдат како турустички посетители на ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моравшчик: ЕУ има интерес за проширување, но не како порано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: