Џоана: Се радуваме на приемот на Северна Македонија како наш триесетти сојузник во НАТО

Се радуваме на приемот на Северна Македонија како наш триесетти сојузник. Со нетрпение го очекуваме финалниот процес на ратификување во националниот Парламент ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По синоќешното соопштение на Социјалистичката партија на Србија (СПС) на Ивица Дачиќ, за претепувањето на претседателот и секретарот на нивниот Изборен штаб во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американската амбасада во Србија во четвртокот потврди дека е „загрижена што Србија се снабдува со руска воена опрема“ и го повика Белград да се откаже од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денес ги распиша парламентарните избори во Република Србија за 26-ти април. Претходно, претседателката на српското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 335 | | | веќе видена

Тетовската полиција работи на случај по пријава во кој повеќе малолетници тепаат едно дете, а настанот го снимиле и го објавиле на социјалните мрежи на ...
сите 184 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 130 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џоана: Се радуваме на приемот на Северна Македонија како наш триесетти сојузник во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: